Shop the look
Toimitus
Cecilie Schmeichel x Zizzi

Leveälestiset mokkanahkaiset hollannikkaat

-70%
Preorder
Lue lisää
30,00 € 99,99 €
  • 30 päivän paras hinta*: 30,00 € (+0 %)
Leveälestiset mokkanahkaiset hollannikkaat
Väri: Ruskea
Vores sko er ekstra brede, sa hvis din fod ikke er bred, anberfaler vi en sal for bedre pasform.
null
null
Add product insole
Leveälestiset mokkanahkaiset hollannikkaat
30,00 € 99,99 €
  • 30 päivän paras hinta*: 30,00 € (+0 %)
Löydä oikea koko
Vain muutama jäljellä
0 jäljellä
Ei saatavilla myymälöissä
  • Ilmainen toimitus jäsenille yli 59 €:n tilauksissa
  • Toimitus: 3-6 arkipäivää
  • 30 päivän palautusoikeus­jäsenille

Zizzin hollannikkaat

Mokkanahkaiset hollannikkaat leveällä istuvuudella. Kengässä on säädettävä hihna jalkaterän yli.

Pohjassa on kaarituki optimaalisen mukavuuden varmistamiseksi. Yläpohjassa on pehmeä pohjallinen ja kevyt pehmustepohja, joka takaa korkean mukavuuden kengässä.

Mittaa jalkateräsi pituus ja etsi kokosi Tuotteen mitat -kohdan taulukosta.

Lue lisää kenkäoppaastamme

  • Mokkanahkaiset hollannikkaat
  • Nilkan ylimenevä säädettävä hihna
  • Leveä malli
  • Kaarijalkatuki pohjassa
  • Trendikäs malli

Tyylinumero

F00035A0311

Leveälestisissä lenkkareissamme on leveämpi pohja ja enemmän tilaa jalkaterille. Kenkämme on tehty leveämmille jaloille, jotka tarvitsevat enemmän tilaa ja parempaa käyttömukavuutta. Jos tavalliset kengät ovat usein epämukavat tai puristavat jalkojasi tai jos tarvitset lisätilaa jalkaterälle, leveälestiset lenkkarit ovat oikea valinta sinulle.

 

Täältä löydät tuotteen mitat. Jos tarvitset apua oikean koon löytämisessä, tutustu sen sijaan koko-oppaaseemme.

Jalan pituus Pohjan pituus - Sisäpuoli
37 23.1 24.5
38 23.8 25.2
39 24.6 25.9
40 25.4 26.6
41 26.2 27.2
42 27.1 27.9
43 276 28

Materiaalit:

95% Suede, 5% METAL

Huolto:

Kyllästäminen:
Uudet mokkanahkakenkäsi on aina kyllästettävä ennen käyttöä. Levitä 2-3 ohutta kerrosta kyllästysainetta optimaalisen suojan saavuttamiseksi.

Puhdistus/hoito:
Poista lika tiukasti väännetyllä liinalla. Mokkanahkakenkiesi ehostamiseksi suosittelemme mokkaharjaa. Harjaa aina mokkanahan kuitujen suuntaisesti. Nahka tarvitsee kosteutta välttääkseen kuivumisen. Suihkuttele niitä tarvittaessa mokkasprayllä tai balsamilla. Anna aina nahkakenkien kuivua huoneenlämmössä. Täytä kengät sanomalehtipaperilla kosteuden imeyttämiseksi. Muista aina kyllästää kengät uudelleen puhdistuksen jälkeen.